logo

Pisanie dobrego CV według wszelkiej prawdopodobieństwa nie jest łatwym zadaniem dla wielu osób. Zwłaszcza jeśli chodzi o CV w języku angielskim, gdzie często dochodzi do błędów językowych i konieczności zastosowania specjalistycznej terminologii. Warto zatem poświęcić odpowiednią ilość czasu na przygotowanie i napisanie dokumentu, który będzie przedstawiał nas w jak najlepszym świetle przed potencjalnym pracodawcą. W tym artykule postaram się przedstawić kilka najważniejszych wskazówek dotyczących pisania CV w języku angielskim.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest fakt, że język angielski to język biznesu. Dlatego też nie powinno się stosować żargonu i slangu, które mogłyby być źle interpretowane przez osoby czytające nasze CV. Zamiast tego lepiej skupić się na prezentowaniu swoich umiejętności w sposób klarowny i przejrzysty. Pamiętajmy także o tym, że język angielski to język, w którym liczy się konkret. Dlatego też unikajmy zbędnego rozwlekania się w swoim CV oraz stosowania ogólników.

Kolejną ważną kwestią jest format CV. Jak wiadomo w języku angielskim CV to skrót od Curriculum Vitae, co oznacza życiorys. Warto zatem pamiętać, że treść naszego CV powinna być skoncentrowana na naszej karierze zawodowej i osiągnięciach. Nie ma więc potrzeby rozwlekania się w naszym CV w kwestii naszych hobby czy też zainteresowań. W tym miejscu możemy wspomnieć jedynie o tych, które mogą świadczyć o naszej profesjonalności i kompetencjach. Chodzi tu na przykład o hobby takie jak sport czy też muzyka.

Ostatnią, ale równie ważną kwestią jest poprawność gramatyczna i ortograficzna naszego CV. Warto w tym miejscu zwrócić się do kogoś zaufanego o pomoc w sprawdzeniu tego aspektu. Warto także pamiętać, że język angielski to język bardzo formalny. Dlatego też unikajmy stosowania skrótów oraz zwrotów, które mogłyby być źle odebrane przez potencjalnego pracodawcę. Pamiętajmy także, że CV to pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą. Dlatego też warto zadbać o to, aby był on jak najbardziej profesjonalny.

Pisanie dobrego CV wymaga wiele pracy i poświęcenia. Jeśli jednak zastosujemy się do powyższych wskazówek, możemy być pewni, że nasz CV zostanie docenione i przyczyni się do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym.

Powrót do góry
facebook